Budakeszi búcsú
2021.07.23

Római katolikus templomunkat Havas Boldogasszony tiszteletére szentelték fel, ezért augusztus ötödikét követő vasárnapon, augusztus 8-án ünnepeljük a búcsú napját. Idén is folytatjuk a hagyományt, miszerint a templom búcsú napja egyben az egész település ünnepe is legyen. A 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre a templom alatti térre.

„Boldog az a nemzet, melyet az Úr örökségül választott magának.”

A 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre a templom alatti térre és a Szent László Ház udvarára, ahol a Német Kisebbségi Önkormányzat és a Hagyományőrző Kör jóvoltából sátrak lesznek felállítva, hogy a tűző nap elől árnyékba lehessen vonulni.

Program:

borok, mézek és méztermékek,
mézeskalács, édesség, vattacukor
ékszerek,
patchwork technikával készült használati eszközök

Könyv
Mirk István idén kiadott - a keresztény küldetésről szóló - teológiai kötete a szerzőtől átvehető, továbbá a korábban megjelent könyvei is hozzáférhetőek.

Meghívó PDF

2024. április 21.