Budakeszi búcsú
2020.07.24

Római katolikus templomunkat Havas Boldogasszony tiszteletére szentelték fel, ezért augusztus ötödikéhez legközelebbi vasárnapon, augusztus 9-én ünnepeljük a búcsú napját. Idén is folytatjuk a 10 éve felélesztett hagyományt, miszerint a templom búcsú napja egyben az egész település ünnepe is legyen.

„Boldog vagy, ki a világ Teremtőjét hordoztad”

A 10 órás ünnepi szentmisét követően, 11 órától szeretettel várjuk budakeszi minden polgárát közös ünneplésre a templom alatti térre és a Szent László Ház udvarára, ahol a Budakeszi Város Német Önkormányzata jóvoltából sátrak lesznek felállítva, hogy a tűző nap elől árnyékba lehessen vonulni.

Program:

Ünnepi szentmise

Búcsú ünnep

Élő zene és ének
Közreműködnek:
A Budakeszi Hagyományőrző Kör Asszonykórusa, Dalárdája, valamint Fúvószenekara

Étel-ital
Borkóstoló
Kenyérsütés a kemencében
Bográcsban ételfőzés
Kürtőskalács készítés gyermekekkel

Vásár
kegytárgyak, fazekas és kerámiatárgyak, mézek és termékek, mézeskalács, lufi, ékszerek, patchwork technikával készült textil használati eszközök

Könyvújdonság

Könyv jelent meg a Budakeszi helytörténetében neves Makk család utolsó tagjának, Makk Ferenc plébánosnak az életéről és munkásságáról, akinek édesapja - Makk Róbert - 1940-ig Budakeszi iskolaigazgatója volt.

A könyv címe:
"Makk Ferenc (1905-1990) budakalászi plébános élettanúsága"

A könyv a sekrestyében mindenki számára hozzáférhető és a búcsú folyamán Mirk Istvánnál, a könyv szerzőjénél kapható.

Magasztalja lelkem az Urat, és ujjongjon szívem üdvözítő Istenemben!
Hiszen tekintetre méltatta alázatos szolgáló leányát.
Lám, mostantól fogva boldognak hirdet minden nemzedék.
Mily nagy dolgot művelt velem Õ, a Hatalmas és a Szent!
Irgalma az istenfélőkre száll nemzedékről nemzedékre.
Nagyszerű dolgokat művel karja erejével:
Szétszórja a szívük szándékában gőgösködőket,
uralkodókat taszít le trónjukról, de felemeli az alázatosakat.
Éhezőket tölt be minden jóval, de üres kézzel bocsátja el a gazdagokat.
Felkarolja szolgáját, Izraelt, s amint megígérte atyáinknak,
nem feledi irgalmasságát Ábrahám és utódai iránt mindörökre.

«Ez Szûz Mária hitének sugalmazott vallomása. Hitből fakadó költői formában fejezi ki és adja át önmagát Istennek... e szavak kifejezik személyes átélését és szívének ujjongását. Bennük felcsillan Isten misztériumának sugara, kimondhatatlan szentségének ragyogása, az örök szeretet, amely úgy lépett be az emberiség történetébe, mint a legnagyobb ajándék.” (RM 35) (II. János Pál pápa: Redemptoris Mater)

Meghívó PDF

2024. április 21.