Nagyheti szertartások
2023.03.31

A nagyheti szertartásokat a korábbi évekhez hasonló rendben tartjuk meg.

Április 2.
Virágvasárnap
Az Úr szenvedésének vasárnapja

Délelőtt 10 órakor a szentmise előtt barkaszentelés lesz a domonkos nővérek rendházánál, majd körmenet a templomba a szentmisére. Kérjük a kedves testvéreket, amennyiben tudnak, hozzanak magukkal barkát.

Nagyhétfőtől nagyszerdáig

Reggel 6:30-kor van szentmise. 17 órától gyóntatás.

Április 6.
Nagycsütörtök

Reggel nincs szentmise. Este 19 órakor az Utolsó Vacsora emlékmiséje.
22 órától gyóntatás.

Április 7.
Nagypéntek

15 órakor kezdődik a keresztúti ájtatosság fent a Kálvárián. Ugyanebben az időben a templomban is lesz keresztút, azok számára, akik nem tudnak felmenni a Kálváriára.
19 órakor szertartás és lamentáció. A templom éjfélig nyitva lesz.
Nagypénteken szigorú böjt van.

Április 8.
Nagyszombat
Húsvéti vigília

22 órakor kezdődik a Húsvéti Vigília szertartás. Kérjük a kedves testvéreket, hogy hozzanak magukkal gyertyát és gyertyafogó papírt. A szentmise után agapé lesz a HITTANTEREMBENN.

Április 9.
Húsvétvasárnap

Reggel 8 órakor nincs szentmise. 9:15-kor a Kálváriánál kezdődik a húsvéti misztériumjáték, majd onnan indul a feltámadási körmenet a templomba, ahol 10 órakor szentmise lesz. Este 19 órakor is lesz szentmise.

Április 10.
Húsvéthétfő

Húsvéthétfőn csak délelőtt 10 órakor lesz szentmise.

2024. május 19.

Május 20.